GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Dvě čárky, aneb přišla k nám radostná zpráva

informace o vyšetřeních, kterými si během těhotenství projdete

V úterý či v sobotu, ráno či večer, doma nebo třeba s kamarádkou v koupelně. Děje se to neustále na různých místech světa každou chvíli. O co jde? Přeci o tupřekrásnou novinku, která vás potkala. Očekávání miminka.

S těhotenstvím nastanou nové prožitky, změny a očekávání. Ničeho se ale bát nemusíte.  Kromě nevolností na začátku či oteklých nohou na konci totiž těhotenství přináší překrásné pocity. Roste ve vás život a věřte, že jej pak nevyměníte ani za největší bohatství světa. Každá maminka prožívá těhotenství jinak. Nezapomeňte, že každičký člověk je unikát. A tak jako jedna vaše kamarádka projde těhotenstvím, aniž by si všimla, že se něco mění (ještě že jí to připomene rostoucí bříško J ), druhá vám bude vyprávět, že cítila každičkou změnu v těle. To vše je normální a zkuste se soustředit na váš jedinečný prožitek. Ten budete mít jen vy a nikdo už jej nikdy mít stejný nebude.

Jsou tady ale i povinnosti, kterými musí projít každá nastávající maminka. A to jsou návštěvy lékaře a různá vyšetření.

Návštěva gynekologa je prvním krokem.  Jakmile vám gynekolog potvrdí, že jste těhotná, začnete navštěvovat prenatální poradnu (poradna pro těhotné ženy). V této poradně pak bude lékař kontrolovat stav váš, i vašeho miminka.  

Připravily jsme pro vás podrobnější informace o vyšetřeních, kterými si během těhotenství projdete.

8. až 10 týden těhotenství:

V 8. - 10. týdnu podstoupíte první větší vyšetření, kde kromě podrobné anamnézy proběhne také zhodnocení zdravotního stavu, vyšetření moči a prsů, bude Vám odebrána krev. Dále bude provedeno klasické gynekologické vyšetření a ultrazvukové vyšetření miminka.

11. až 15. týden těhotenství:

Ve 12. týdnu gynekolog opět zkontroluje zdravotní stav váš i vašeho miminka. Na toto vyšetření již přinesete ranní moč, sestřička vám změří tlak, zvážíte se a vše bude zaznamenáno do těhotenského průkazu. Lékař provede screeningové ultrazvukové vyšetření a vypočte rizika vývojových vad. V tomto období by mělo být provedeno EKG.

16. až 17. týden těhotenství:

Přichází vyšetření v 16. týdnu těhotenství a s ním opět přinesete do poradny moč, zaznamená se vaše váha, tlak, puls. Provádí se biochemický serologický krevní test a další krevní testy. Lékař zkontroluje váš zdravotní stav a provede také pohmatové vyšetření.

18. až 23. týden těhotenství:

Mezi asi 18. Až 20. týdnem těhotenství bude na poradně opět zaznamenán puls, tlak a váha. Lékař provede ultrazvuk miminka. A nezapomeňte na ranní moč.

24. až 29. týden

Na další poradně mezi 24. – 28. týdnem bude proveden screening poruch glukózové tolerance a další ultrazvukové vyšetření. Tak jako na každou poradnu opět přinesete moč a sestřička vám zkontroluje tlak, puls, váhu a vše zaznamená.

30. až 39. týden těhotenství:

Ve 30. – 32. týdnu, a pak také ve 34. a v 36. týdnu, se provádí opět standardní vyšetření. Přinesete moč, zkontroluje se puls, tlak, kontrola váhy a pohmatové vyšetření.  Lékař dle potřeby provede vyšetření pomocí ultrazvuku.

 

Tak vám držíme palečky a nezapomeňte, hlavní je zdravíčko vás obou.

 

Maminka Terka a malá Bea

www.malelasky.eu 

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu