GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Z důvodu COVID se mohou expedice objednávek prodloužit. Zákazníka budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Jak nás ovlivňuje okolí?

Rozhodla jsem se napsat článek o tom, jak mne osobně ovlivňuje mé okolí. Zdá  se vám, že ovlivňovány okolím nejste? Také jsem si často říkala: „Kašlu na to, co si o mne myslí ostatní.“ Popravdě když se nad tím zamyslím, vždy mě zajímalo, co si o mne lidé říkají, zda mne nepomlouvají a jestli si o mne jen tak nepovídají. Když jsem byla sama za sebe, neřešila jsem to tak, jak když se mi narodil Matyásek. Maty má jeden rok a je až zarážející, jak vám ostatní maminky budou chtít ve všem radit, porovnávat pokroky dítěte či sledovat, jestli děláte všechno správně. Někdy jste za rady vděčné a mohou vám pomoci  se i něco nového naučit,  ale někdy už je toho moc a přijde mi, ze snad vše co dělám je špatně.

 

Kdo rozhodl co je správně?

Není málo oblečený? Není navlečený? Nemá hlad? Neměl by už spát? Ty mu ještě nedáváš čajík? Usíná u kojení? Ty mu zpíváš u uspávání? Spí s vámi v posteli? Objedváte až večer? Dokonce jsem se setkala i s poučením jak mazat pindíka a dupku sudokrémem a jak se používají plínky PANTS. Dokážete si představit pohledy lidí, když jsem oznámila, že s 6 měsíčním Matyáskem jedeme k moři? S manželem rádi cestujeme, ovsem pote co jsem si vyslechla názory ostatních na cestování s miminkem, jsme se rozhodla neriskovat a jeli jsme do Evropy. Jen proto, že mě nahlodali lidé s tím, že Matyásek tak daleko „umře“ a to nepřeháním.

 

Nikdo vaše miminko nezná lépe než vy sama a jen proto, že něco děláte jinak, se nemusíte cítit jako nejhorší matka na světě. Někdy jsem se přesně tak cítila.  Lidé často umí perfektně poradit či kritizovat  ostatní. Přitom by jsme se mnohdy divili, co se děje právě u těchto lidí za zavřenými dveřmi.

Každá jsme jiná, každá máme jiné názory, jiné priority. Není to pak právě ten důvod. Proč je každý člověk jiný? A posoudit co je správně a co špatně? Možná by jste mohli zeptat našich babiček, děti už mají dospělé, dělali úplně všechno jinak než my v této době a přesto naši rodiče „žijí‘.  J Takže co je správné? Asi to nikdy za náš život nebudeme schopny posoudit.

 

Podle mého názoru je důležité, abychom byla každá sama sebou. V budoucnu to dá naším dětem výběr budoucího partnera, kterého si mnohdy hledají právě proto, že je jiný a tím se budou doplňovat. Maminky je moc důležité si uvědomit, že vaše miminko potřebuje jen vaši lásku a má rádo přesně to, co máte ráda vy a bude dělat to, co děláte vy a přesně tak, jak to děláte vy, jen vy, jeho maminka.

 

Motto: Silní lidé druhé nesrážejí, naopak je zvedají. Právě to je dělá silnými.

Pokud máte kolem sebe přesně takové takové osoby, kterými si nejsme jisti, odstaňte je ze svého života. Jsou to lidé ,kteří Vám berou vaši životní sílu a nabíjí vás stále dokola negativní energií. A Proč ??? Proč to pořád dokola snášet? Proč se trápit? Proč nebýt sám sebou? Někdy stačí málo a to je obklopit se lidmi, kterým na vás záleží a mají vás rádi přesně takovou, jaká jste.

 

Americký spisovatel a řečník Jim Rohn řekl:

Jsme průměr pěti lidí, se kterými trávíme nejvíce času.

 

Pojďme se nad tím zamyslet a obklopme se lidmi, kteří za to opravdu stojí. Nebojme se udělat změnu.

 

Já už začala...

Maminka Monika s Matyáskem

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu