GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Z důvodu COVID se mohou expedice objednávek prodloužit. Zákazníka budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Jak skloubit práci a péči o batole?

Jak skloubit práci a péči o batole?

A máme tady další zajímavé téma, v dnešní době rozebírané ze všech stran. Ano je to tak. Dnešní moderní doba často přináší některým maminkám na mateřské dovolené těžké situace a díky těm musí začít pracovat.

 

Před 25 lety vypadala mateřská dovolená ženy trošku jinak. Bylo jen málo případů, kdy by bylo miminko vychováváno bez otce, který by chodil do práce a živil rodinu. Bylo jen málo žen, které se chtěly pracovně realizovat na mateřské dovolené i přes pracujícího manžela.

 

Je jistě spousty důvodů proč pracovat na mateřské. Já osobně bych největší procento připsala maminkám, které bohužel s miminkem zůstaly samy bez tatínka. A co si budeme povídat, stát se bohužel nepostará dostatečně. Vždyť každá maminka chce pro svého andílka to nejlepší a zajistit mu dobré zázemí, vzdělání, správnou výchovu a plnit mu přání. To často obnáší nechat se zaměstnat a získat tak další příjem.

Nabídek je spousty a maminky často sahají po práci z domova. Takový osmiměsíční prcek hold do školky ještě nemůže. 

 

Je dost důležité nezapomínat, že jsme v první řadě maminkami. Dítě si pamatuje mnohem více to, že s ním maminka nebyla než to, že dostalo levnější hračku než spolužák. Věřte, že pokud své děti povedete ke správným hodnotám, dovedou vaši pozornost ocenit.  Od narození miminka plyne čas tak nějak rychleji a pokud to dovolí situace, musíme si s dětmi užívat každou minutu. Jakmile pak vyrostou do dospělosti, už je asi nebudete lechtat na posteli nebo s nimi hrát na schovávanou.

 

A takto může vypadat „pracovní den“ maminky na mateřské (i když máme doma pracujícího tatínka):

 

6:30 – Prcek se probouzí  se mnou v posteli - v pět ráno asi po 10tém kojení  už mi došla trpělivost, a tak jsem si ho vzala do postele s nadějí, že v ní bude spát aspoň do osmi. Jak naivní.

9:30 – Snídaně. Cca do devíti jsem se snažila ještě uspat toho malého lumpíka a zdřímnout si s ním. Marně.

11:30 – mám za sebou hraní si s prckem a mezitím samozřejmě vypráno, umyté nádobí, vysáto, vyvenčím psa a oběd už se vaří. Prcek jde spát a já si konečně sednu k práci. Je toho tolik…..

12:30 – vzbudí mě nespokojený hlásek z chůvičky. Sakra. Prupiska zaražená v lopatce a slina na notebooku prozrazuje, že z práce není uděláno nic moc. Nebo možná nic. Nevadí, zvládnu to přes odpoledne.

15:00 – jsme zpátky z krátké procházky a je nutné zase trošku poklidit, dát dokupy nádobí a pak se na tu práci už musím vrhnout.

17:00 – běhám mezi notebookem, prckem a partnerem, který má spoustu témat k probírání. Prcek mi namačkal na klávesnici zajímavou kombinaci tlačítek. Notebook byl dost překvapený. Ale restart to spravil.

19:00 – mám uděláno asi 15% práce, které jsem chtěla dnes stihnout. Prcek dělá vše proto, aby to bylo pro dnešek všechno.

19:45 – večerní kolečko koupání, krmení a uspávání. Jakmile usne, jdu na to.

21:00 – vypadám unaveněji než prcek.

22:00 – už konečně spí. Dám si sprchu a konečně jdu pracovat.

00:00 – otlačené tlačítka na mé tváři mi napovídají, že už je čas spát.

 

Tak i takto může vypadat práce maminky na mateřské. Vše je o organizaci, ale nezapomínejte, že vaše malá láska se nedá zorganizovat ve všem a hold je třeba se jí přizpůsobit. Jak jsem již psala, v  první řadě jsme maminky a ty naše zlatíčka nás potřebují. Proto je nutné rozmyslet si, jakou práci si vybereme a kolik času ji můžeme věnovat.

 

 

Přeji krásný den

 

Maminka Terka a malá Bea

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu