GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Z důvodu COVID se mohou expedice objednávek prodloužit. Zákazníka budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Přátelství

Také jste si myslely, že už na střední škole, vysoké škole, pracovních poměrech nebo i podnikání, jste si našly nejlepší kamarádku nebo okruh lidí, se kterými jste si myslela, že budete kamarádit na věky věků? A jaká byla nakonec Vaše skutečnost?

Na střední škole jsem měla spoustu kamarádů, pak přišla jedna vysoká škola a zároveň druhá. Na obou vysokých školách jsem měla vždy spoustu kamarádů a velkou partu lidí, které jsem měla opravdu ráda a zažívala s nimi opravdové (tehdy opravdové) zážitky, na které budu vzpomínat po celý zbytek života. Spoustu kamarádů jsem měla i jen tak ze života… Někdy se život semele a díky nějaké kamarádce jsem poznala tu pravou kamarádku. Znáte to??

Co se pak stalo postupem času? Skončila střední, skončila vysoká, konečně jsem nechala všelijaké práce, která by vedla ke vysněnému zbohatnutí, konečně potkala toho pravého muže a udělali jsme si miminko. Nikdy jsem ani ve snu nečekala, jaký to bude zlomový okamžik v mém životě..

Jednou mi jedna kamarádka řekla: Počkej po dětech, až potom Ti zůstanou opravdové přátelství na celý život.

Tehdy jsem přesně nechápala jak to myslí. A přesně tak se stalo.

Jako první když vozíte v kočárku své miminko Vás přestanou bavit lidé, kteří si s prominutím „nevidí do pusy“ . Stále a stále někoho řešit, pomlouvat a co je nejhorší? Pomlouvat i Vás a stále si hrát na ty nejlepší kamarády a zrcadla? NE! DOST! Nemám přeci tohle zapotřebí… Mám jen jeden život a pár let než mi můj drobeček vyroste.

Časem zjistíte jak se Vám bez těchto vysavačů pozitivní energie žije lépe! Je to mnohdy těžký krok, protože mnohdy máte velké city…a stále nějakou omluvu, proč to není pravda, že?? Nebojte.. kalíšek vždy přeteče.. někdy dříve..někdy později..

Miminko Vám roste, hraje si s dětmi a vy zjistíte, že některé maminky mají opravdu jiný styl výchovy.. respektive nevýchovy? Musím malého stále za něco napomínat, stále ho bít po plínce a za věci, za které třeba nemůže a druhá maminka ani nehne brvou? Všimla jsem si, že i toto jsou důvody, proč s kamarádkou přestat trávit tolik času. Většinou to tak stejně dopadne, snažíte se být shovívavá, ale jako každou mámu štve neskutečně situace, když vaše malé miminko po 50 dostane skoro zbytečně…

Každá jsme jiná, každá jsme jinak vychovávána byla a vychovávat budeme. Je to normální. Vrána k vráně sedá a ono se to prostě utříbí.

Znělo Vám to negativně? Ve skutečnosti vůbec nebylo, protože co zůstalo? Zůstalo opravdové přátelství, kde můžete být sama sebou. Kde se nemusíte bát odsuzování a hodnocení zručnosti a učenlivosti vašeho dítěte. Kdy může podrobit rohlíkem zem nebo po 180 vylít to pití na zem u kamarádky, ve vždy uklizeném domě. Nemusíte se stokrát omlouvat za to, že zase pije cizí pití, protože je prostě nejlepší! Nemusíte se stydět dát malému hranolku i když to přece není zdravé.

Doufám z celého svého srdce, že je toto opravdové přátelství už konečně!! Že se nezklamu a že tohle těžké období, kdy musíme vychovat své děti a ani jedna nevíme jak na to :D .. prostě zvládneme…

 

Věnování: Děkuji Vám všem kamarádkám, které jste mi teď v životě zůstaly. Děkuji, že jste si zvykly na mě v roli mámy a že milujte bez předsudků i mé dítě. Děkuji kamarádkám s dětmi, že umí poradit, když se zeptám a umí být uvážlivé, když se neptám. Děkuji Vám, které ještě děti nemáte, že s námi trávíte čas i jinak, než jsme byli zvyklé a to v dětských centrech. Už teď se těším na Vaše malé lásky a tajně doufám, že budu ten kočárek vozit znova s Vámi v druhé vlně a hlavně, že se naše cesty nerozdělí ani po vašich dětech…velmi doufám, že se budeme umět tolerovat při výchově.. V neposlední řadě děkuji kamarádkám, které jsem v životě potkala až díky dětem..

 

Jmenovitě:

Esterka, Monička, Terezka, Barunka, Verunka, Miluška, Zuzanka, Alenka, Peťka, Zuzanka, Lele, Beátka

Děkuji.

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu