GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Z důvodu COVID se mohou expedice objednávek prodloužit. Zákazníka budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Proč se chceme na mateřské uštvat

Kolotoč, kolotoč a nic než kolotoč. Znáte to? Každá máma se směje pojmu „mateřská dovolená“. Proč?

Dovolená? Říkám si, že by se to mělo jmenovat spíše „mateřský rychlovlak“ nebo podobně. Ráda bych podotkla, že mám velké možnosti v hlídání dcerky a taky je hrozně šikovná v samostatném hraní. A i přesto jsem unavená a mám pocit, že se nezastavím.

V poslední době zjišťuji, že v tom nejsem vůbec sama a takových žen je spousty. Žen, které mají malé dítě, starají se o domácnost a navíc se snaží nějak seberealizovat či přilepšit rodinný rozpočet. Nesčetněkrát jsem se bavila se svou babičkou, která lomí ruce nad dnešní dobou. Nad tím, že její mateřská skýtala opravdu „jen“starost o domácnost a děti. Nemusela řešit dluhy, které trápí v dnešní době hromady lidí. Pomáhaly si se sousedkami a v rodině. To bylo naprosto normální. Jak to vypadá v dnešní době?

Rodiny se spoléhají pouze na sebe a partneři tím na sebe přenášejí obrovské břemena. Často se rodiny potýkají s dluhy, a tak i maminky často chodí na brigády. Musejí se ale také postarat o domácnost, nejrůznější nákupy a zařizování a samozřejmě o děti. Poznáváte se v tom?

Očekávání dnešní doby bohužel  ženu staví do pozice neúnavného dokonalého stroje.  Takového, který vše zvládne. Protože se to očekává a protože je přeci na mateřské a má čas. Určitě spí pokaždé, když spí její dítě, takže musí být odpočatá. Děti přeci spí několikrát denně. Navařit se dá přece vždycky něco a úklid? To se nejspíš dělá samo. A pozor. To malé milé stvoření, které je v suché plíně, čistém oblečení, je najezené a spokojené…..to se vlastně taky děje samo.  Vůbec už se nebudu zmiňovat, že by u toho maminka měla vypadat trochu k světu, ať se má tatínek na co koukat. Ideálně si to po obýváku mašírovat v minišatech s výstřihem a deseticentimetrovými podpatky.

Slýchávám, že některé maminky chodí do postele i kolem půlnoci. V noci ale samozřejmě vstávají ke svému miminku. A to i několikrát. Ráno pak už musí fungovat třeba od šesti. To je necelých šest hodin přerušovaného spánku. Jak dlouho to chce člověk vydržet a zároveň mít dobrou náladu, nepodlomené zdraví a co ty pytle pod očima?

Slýchávám taky občas některé tatínky, kteří se ohánějí tím, že to oni živí rodinu a mají právo být unavení a ve stresu, ne jejich žena.  Že přeci ona si chodí s dětmi na kafíčka ke kamarádkám a užívá si pohodu. Pánové prosím…..opravdu nejsme stroje. A když si postěžujeme vám, často se nám to vrátí jako bumerang zpět s argumenty, které jsem už zmiňovala.

Je to nutné? Je nutné mít při mateřské brigádu, žehlit i kalhotky, mít ty knihy seřazené podle abecedy, chodit spát o půlnoci, protože jsou všude ještě rozházené hračky? To uznání, po kterém prahnete za svou dokonalost nejspíš nikdy nikdo nedocení na 100%. Zkuste zauvažovat jak to udělat, aby jste si odlehčila, aby jste se mohla uvolnit a být odpočatá a šťastná. Kdy jste si přečetla naposledy knihu nebo viděla film celý? Bez toho aby jste u něj žehlila nebo vařila.

Važme si svého času a sebe. Nejsme stroje a nemusíme jimi být. Nejdůležitější dle mého názoru je spokojenost sama se sebou. Vy jediná se doceníte opravdu na 100%.

Neomezujte s v jídle a odpočinku. Vždyť u vlastního miminka tak moc dohlížíte, aby správně jedlo a odpočívalo. Neměl by to být luxus dnešní doby. Nebezpečí číhá hned za rohem. Nechcete přeci, aby vaše dítě koukalo na vyčerpanou matku, která trpí depresemi či jinými nemocemi spojené s přepětím organizmu a nesprávnou životosprávou. Dejte na sebe pozor. Vaše malá láska vás potřebuje a bez vás je ve světě ztraceno. 

Maminka Tereza s Beátkou

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu