GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Z důvodu COVID se mohou expedice objednávek prodloužit. Zákazníka budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Sex po porodu aneb Pojďme na to dokud spí

Tak a je to tady. Miminko jste si konečně dovezla z porodnice domů. Jste celá rozbolavělá a taky unavená. Porod každou z žen ovlivňuje jiným způsobem. To už víme. Jedna maminka potřebuje dát se takzvaně „dohromady“ šest neděl, jiná už běhá druhý den po porodu bez problémů a bolestí.  Také sžít se s miminkem a novým režimem není snadné. Noční vstávání, kojení, a samozřejmě naše myšlenky typu: Dělám to všechno správně? To vše vás může unavovat a frustrovat.  

Po nějaké době si ale vše osvojíte a starost o miminko a domácnost si zvládnete naplánovat. A pokud vám to andílek dovolí, tak i nějakou tu kávičku s kamarádkami, večeři s partnerem a jiné radovánky.

V době, když jsem byla bezdětná, jsem si říkala, že se na mateřskou těším.  Že to bude pohoda být s miminkem doma. Žádný pracovní stres, jen malé roztomilé stvoření. To jsem se ale spletla. Žádná pohoda to, hlavně na začátku, nebyla. V porodnici to bylo fajn. Starala jsem se jen o sebe a miminko, sestřičky chodily a pomáhaly. Nosily jídlo, praly povlečení. Žádná jiná starost.

Po příchodu domů to už taková sláva nebyla. Najednou jsem byla opravdu na mateřské a tak mi moje představa v hlavě říkala, že musím zvládnout postarat se o miminko, domácnost a partnera na 100%. Po pár dnech odpočívání jsem se začala snažit zapojit se i do péče o domácnost. Jenže maličká chtěla pozornost a kojit se co dvě hodiny. A já tu toho usínala. Byla jsem ještě moc unavená a po porodu nezahojená. A v té době už to začalo. První výčitky svědomí. Říkala jsem si, že některé ženy mají přeci i tři děti. A jsou na ně třeba samy. A zvládají to i krátkou dobu po porodu. Zvládnou se postarat o domácnost, uvařit a starat se o tři děti. A já nezvládnu to své jedno a zároveň domácnost?  

Po dvou měsících se to zlepšilo a já už jsem byla schopná zvládnout dceru i domácnost. Ale pak se někdo ozval.  Je tady přece ještě jeden člověk, na kterého jsem „zapomněla“.  Ano,  je to tak, je to partner, který by chtěl mít vedle sebe také partnerku, nejen matku svého dítěte.

Otázka sexu v tomto období pro mně byla hodně frustrující. Po boji ve své hlavě, zda dokážu zvládnout roli matky, nastal další boj. Zvládnu být zase dobrou partnerkou? Musíme si uvědomit, že po porodu nastane v těle a také v hlavě spousty změn. Naše tělo vypadá jinak – nejspíš už není tolik sexy, jak jsme byly zvyklé. Kůže je povolenější, prsa vypadají naprosto jinak. Bříško se stále snaží vrátit na původní místo – někdy se to nepovede hned, někdy vůbec. A my ženy se na sebe do zrcadla dokážeme dívat hodně kriticky. Dalším blokem je, že nějakou dobu po porodu na sex ani nemusíme mít chuť. Někdy je ta doba delší než by jsme si představovaly. Jsou páry, které čekají na první poporodní sex dokonce skoro rok.

Hormony a příroda nám hold v hlavě nastaví priority jiné. A když to vezmu z hlediska čistě „vědeckého“, v přírodě to tak prostě chodí. Samička, která má čerstvá mláďata, se pářit nechtějí. Zdá se vám to jako drsné tvrzení? Možná vám pomůže leccos v sobě pochopit.

My lidé jsme ale nastavení jinak. A svými pudy už se tolik neřídíme. Chtíč se ozve a jistě si každý dovede představit, jak to v tomto případě vypadá s malým miminkem. Sotva ho uspané položíme do postýlky, dáme si tolik vytouženou sprchu.  Naladíme se na tu správnou strunu, políbíme partnera a vyzveme ho k předehře. Pomalounku z nás mizí oblečení a vzrušení stoupá. „Uaaaaaaaa“ ,ozve se z postýlky a je po všem. Další pokusy jsou už dost osekané o spousty zbytečností jako je sprcha nebo předehra. A i tak to někdy nevyjde.

Ono hold partnerský život s dítětem není vždycky hračka. Důležité ale je, brát to s partnerem sportovně, umět se těmto situacím spolu zasmát a hlavně to nevzdávat.

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu