GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Z důvodu COVID se mohou expedice objednávek prodloužit. Zákazníka budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Sex v těhotenství

Milé maminky, vybrala jsem téma, které bývá hlavně v poslední době často probírané a také propírané. Každá z nás si jistě položila otázku, jak se změní sexuální život v těhotenství. Pokud vezmeme v úvahu, že je zdravotní stav maminky i miminka v pořádku, jisté je jedno. Každá žena prožívá těhotenství jinak a tak si také každá jinak odpoví.

Začátek je jednoduchý. Nemáme bříško a řekněme, že nevolnosti jsou taky pryč. Zvětší se nám prsa. Ano, to byla například pro mě doba, kdy jsem se cítila žensky, sexy a přitažlivá. Horší už to bylo s rostoucím bříškem. Přítelovo pokukování a takzvané mlsné pohledy už jsem tak úplně nechápala. Říkala jsem si, že se mu přeci nemůžu líbit s pupíkem. To byl ale teprve šestý měsíc. Jistě si dokážete představit, co se mi honilo hlavou v osmém a devátém měsíci.  

Mnoho žen má v těhotenství větší chuť na sex. Odborníci se domnívají, že za to můžou hormony progesteron a estrogen. Přesto se mnoho z nás bojí, zda nemůže sexuální aktivitou nějak ublížit miminku. Výzkumy nic takového neprokázaly a nenalezly ani žádnou spojitost s vývojovými vadami či jinými komplikacemi v těhotenství.

Sex v těhotenství

Naopak odborníci tvrdí, že sex v těhotenství má velmi pozitivní vliv nejen na vaše zdraví, ale i zdraví dítěte a na vztah s partnerem. Ten totiž bude také procházet díky miminku velkými změnami. V těhotenství má většina žen citlivější bradavky. Ty pak mohou u některých žen zaručit silnější prožitek orgasmů. Také pánev je mnohem prokrvená, což má pozitivní vliv na prožitek orgasmu. Ruku v ruce tak odbouráte nahromaděný stres. Odbouraným stresem pak například snížíte pravděpodobnost onemocnění miminka schizofrenií či autismu u dětí.  Můžete být tedy naprosto klidné a dále sexuálně žít se svým partnerem i v těhotenství. Vaše miminko je chráněno nejen pevným plodovým vakem, ale také opravdu silnými děložními svaly. Při sexu také tělo uvolňuje látku jménem oxytocin. Takže se připravte kromě úžasného uvolnění také na přirozené odbourání pocitu bolesti.

Pak je tady také otázka sebevědomí ženy v těhotenství. Narůstající bříško se vám možná sexy zdát nemusí. Měla jsem naprosto totožný pocit.  Později jsem ale pochopila, že vzájemná empatie a láska opravdu nezávisí na těhotenském bříšku nebo kilech navíc. Věřte, že vy i váš partner budete díky pravidelnému sexu mnohem šťastnější a kvalitně svůj vztah posílíte.

I přesto nezapomínejte, že je tato volba vždy na vás. Je důležité se cítit při sexu pohodlně a příjemně. A pokud máte obavy, můžete vyzkoušet například pomalejší a delší předehru a hlavně se svým partnerem otevřeně mluvte o svých obavách. Budete třeba sama překvapena jakého úžasňáka doma máte a jak ohleduplný dokáže být.

 

Přeji krásný den

 

Maminka Terka a malá Bea

www.malelasky.eu 

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu