GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Z důvodu COVID se mohou expedice objednávek prodloužit. Zákazníka budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Superženy dnešní doby

Nerada bych, aby moje slova zněla feministicky, ale je to realita dnešní doby. Ať už to zní jakkoliv. Jde o to, co je dnešní žena schopna zvládnout, za jaký čas a v jaké kvalitě. Myslím, že tyto měřítka u sebe každá z nás může hodnotit.

Můj pohled je možná trošku zkreslený a je pravda, že ne všude to takto funguje. Vidím ale, že takto funguje valná většina žen v mém okolí.

Když jsem jen pracovala a starala se o domácnost, bylo to opravdu „jednoduché“ období. Byla to sranda. Ráno do práce, z práce domů, něco poklidit, uvařit sobě a partnerovi třeba i na tři dny a pak jen koníčky, zábava, kamarádi. Měla jsem hrozně plný program.

Od té doby, co se mi narodila dcera, je vše jinak. Rozhodla jsem se, že si k mateřské dovolené přiberu s kamarádkami také e-shop . Cítila jsem se po všech těch letech v práci najednou nedoceněná. Měla jsem pocit, že se na mně dívá partner „jen“ jako na mámu, uklízečku a kuchařku. Nikdy mi to neřekl, byl to jen můj pocit, nebo možná moje zrcadlo, které jsem si nastavila. Zrcadlo dnešní doby. Kolem sebe jsem často potkávala ženy, tzv. superženy, které zvládají zaměstnání, dvě nebo tři děti, domácnost, partnera a dokonce zvládají vypadat úžasně. Stihnou si zajít do fitka, postarat se doma o psa, nachystat manželovi věci na služební cestu, postarají se o své staré rodiče, kteří potřebují odvézt k lékaři. Postarají se o platby za domácnost, chodí na třídní schůzky, dělají doma s dětmi úkoly. Zvládnou být milenkami a taky trošku matkami svým mužům.  A šílené je, že všechny tyto role dokáže plnit velmi dobře. Vždyť v tom celém kolotoči ještě zvládáte rozdávat spousty lásky a porozumění svým dětem, partnerovi, rodině a také přátelům.

Tento obraz dnešní úspěšné a fungující ženy mám před očima. Ale tak jednoduché to není. Nejspíš to vyhovuje většině mužů, protože ženy začaly tyto povinnosti přebírat, aby muži mohli vydělávat peníze a zabezpečit tak rodinu, budovat svou kariéru, postavit dům či splatit hypotéku.

Dnes už tuto roli taky začínám zvládat. Dokonce i s e-shopem. Ale jednoduché to není a nikdy nebude. Upřímně se trošku děsím toho kolotoče, který nastane až dcera začne chodit do školky a já do zaměstnání. My ženy se ale umíme přizpůsobit. Umíme fungovat v zátěžových situacích velmi dobře. Je to ale dobře?

Vidím v tom neskutečnou sílu a jsem na ženy dnešní doby neskutečně pyšná. A chtěla bych vám vzkázat…….. Snažte se v tom kolotoči zastavit a udělat si chvilku pro sebe. Myslím tím jen pro sebe. Třeba si přečíst knížku nebo si zajděte na masáž. Cokoliv co bude jen a jen pro vás. A ne že si tu knížku budete číst doma. Vím jak to dopadne. Ještě udělám tamto a tohleto a ještě jen umyju tamto. A z pokoje se ozývá: Mamííííí. S tou knížkou raději utečte někam do kavárny a dejte si k tomu výbornou kávu, čaj nebo i víno.  

Zapojujte své muže do péče o děti a domácnost. I vy chodíte do práce a nosíte domů penízky. I starost o dítě na mateřské dovolené je práce. A nejde přijít v pět domů a dát si nohy na stůl. Toto je práce na 24 hodin denně.

Opravdu se naučte odpočívat. Všechny civilizační nemoci dnešní doby pocházejí ze stresu nebo z nedostatku odpočinku a díky špatné životosprávě.  A pokud se vám vyhne syndrom vyhoření či celiakie, nechtějte vědět jak budete vypadat v padesáti. A taky jaký budete mít náhled na svět. Život si musíme užívat celý, ne až v důchodu.

Když si najdete čas na koníčky, budete mnohem klidnější a šťastnější. A vaše rodina také.

Co říci na závěr? Tato úvaha mi ukazuje jiný pohled na život než mi ukazuje dnešní společnost. Poštěstí se mi občas vidět vyrovnaný pár, který má spolu rodinu, o kterou se starají spolu, muž nemá problém doma uvařit a třeba děti pohlídat, přebalit či nakrmit malého špunta. Vidím v tom způsob spokojeného života. Vždyť rozdělení si povinností doma nabídne více času pro hry s rodinou, koníčky a zábavu.

Třeba i vám to ukáže jistý způsob žití a mohl by se vám líbit.

 Maminka Tereza s Beátkou

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu