GARANCE BEZPEČNÉHO NÁKUPU

pecet

Z důvodu COVID se mohou expedice objednávek prodloužit. Zákazníka budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Učíme se na nočník

Týká se to nás všech maminek. Naše malé lásky začnou chodit a my přemýšlíme nad tím, že dalším krokem by mělo být naučit je na nočník.  Moje dcerka má rok a tak i já nad tím teď přemýšlím. A tak se snažím hledat informace ve všech možných směrech. Internet, moje maminka, kamarádky. Spousty informací se různí, ale snažím se utříbit si v hlavě tu nejlepší cestu. Řekla jsem si proto, že se vám ji tady pokusím nastínit, aby třeba i vám mohly pomoci nebo vás třeba jen inspirovat.

Určitě jsem věděla, že nic nechci lámat přes koleno a až to půjde, tak to půjde. Důležité je obrnit se trpělivostí a v prvních chvílích dítě s nočníkem spíše seznamovat. Bea už se s nočníkem seznámila. Rozhodla jsem se posazovat ji na něj nejprve jen před koupáním. Nově vytvořený rituál se jí ze začátku moc nelíbil. Vždy jsem ji vedle vany svlékla a jen tak na „Evu“ posadila na nočníček. Maminka mi poradila, abych pustila vodu, že zvuk tekoucí vody určitě pomůže k vytouženému výsledku. Často se to povedlo. Jenže ejhle…..také to vyvolalo neskonalou radost z toho, že se jde čachtat, a tak byla během vteřiny na nohou a během další vteřiny loužička na zemi. Jindy se jí to třeba povedlo až ve vaně.

Je také potřeba říci, že je důležité najít si na učení tu správnou dobu. Já jsem zvolila jaro a léto, kdy díky teplému počasí nebude tolik vadit, že má v případě nehody mokré kalhoty. Dalším důležitým poznatkem je vymezit si dostatek času. Ne vždy se to samozřejmě povede, ale určitě by se při učení mělo dítě cítit klidně. Nemělo by si tuto situaci spojovat se stresem.

Dalším poznatkem je netrestat dítě, když se mu to nepodaří. A to ani slovně. Má to svůj důvod. Jak jsem zmiňovala výše, dítě si nesmí spojovat nočník se stresem. Pokud se stane nehoda a dítě udělá loužičku někde na podlaze, i když ještě před minutkou sedělo na nočníčku, kde se to nepovedlo, nevadí. Společně to ukliďte a vysvětlujte mu, že EE, které právě uklízíte patří právě do nočníku. Naopak pokaždé, když se to povede, chvalte, chvalte a zase chvalte.

Když uvidíte, že začíná dítko tlačit, určitě k němu přistupujte klidně. Když budete mít tendenci přiskočit a rychle mu svléknout kalhoty, můžete mu potřebu zarazit. Nijak posměšně či negativně nemluvte o vykonané potřebě. Dítě by mohlo mít pocit, že udělalo něco špatně a můžou potřebu zadržovat.

Na internetu jsem četla, že pokud dítě po dvou týdnech nepochopí k čemu nočník slouží, mělo by se s učením přestat a zkusit to zase za měsíc. Dle mého názoru to má určitě svou logiku. Každé dítě je individuální osobnost a každé z nich se rozvíjí jinak. Některé děti to pochopí v roce, jiné zase ve dvou letech.

Když naše láska na nočníčku sedí, ale dlouho nevydrží, nedoporučuje se snažit se ho na něm udržet pomocí jídla. Také nezapomínejme na hygienu a po každém pokusu si jděte s dítětem umýt ruce. Osvojí si tento zvyk a víte jak se to říká: Co se v mládí naučíš….

Dalším dobrým nápadem je najít si pravidelnou dobu, kdy na nočník posazovat. Například ráno když se dítě vzbudí, pak po svačině, před odpoledním spánkem, po spánku, po obědě… Je to na vás. Můžete to zkoušet na začátku třeba třikrát denně a poté zvyšovat intenzitu.

Já v této fázi ještě nejsem. Jsem na samotném začátku, stejně jako jste možná vy. Říkám si, že budu trpělivá, budu klidná a budu důsledná. Budu milá a hlavně pyšná, a to i když se to nebude dařit. I kdyby se to měla naučit za rok nebo rok a půl, nevadí. Jednou se to naučí každá malá láska.

2017 © MALÉ LÁSKY. Všechna práva vyhrazena. Shoptet.cz Shoptet.cz - e-shop

Zpět na výpis článků Zpět do obchodu